Son dönemde ”probiyotik” kelimesi aldı başını yürüdü, anında herşey probiyotikli oluverdi. Hatta güzellik malzemeleri bile nasibini aldı, kreminden, deodorantına herşey probiyotiklendi.

Peki nedir bu probiyotik?

Kimdir bakteri? Hangi bakteriler bizim yararlıdır, hangileri zararsızdır bir de Nejat Pars’ın tanımı ile şerefsiz olanlar var. Yani tarafsız gibi görünüp, sonra kim daha çoğunlukta ise onun tarafına geçiverenler. -mış gibi yapanlar…

Suş terimini hiç duydunuz mu? Nedir suş?
Bakteri mi? Suş mu?
Farketmeden tükettiğimiz probiyotik gıda var mı? Onlar hangileri olabilir?
Probiyotik gıdalar obezite, kalp damar hastalıkları, psikolojik sorunlar, şeker hastalığı v.s çözüm olabilir mi?
Yoğurt, sirke, turşu probiyotik midir?
Kefir sanıldığı kadar sağlıklı bir içecek midir?
Marketlerde satılan probiyotik ürünler güvenilir mi? Hangisini satın alabiliriz?
Probiyotik Yoğurt, kefir, tereyağı, peynir nasıl yapılır?
Tüm bu soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir atölye çalışması düzenledik.
Hatta sizin konu üzerinde çalışıp da ayrıca soracaklarınız varsa, onların da…
Görüşmek dileği ile…

Düzenleyen ve Tasarlayan – İstanbul Permakültür Kolektifi

Mekan – daha sonradan açıklanacaktır.

16 Şubat 2019 – saat 14:30 – 17:30

Katkı payı 180 TL ile 250 TL (KDV dahil) arasında gönlünüzden geçen bir miktar olacaktır. (180 TL nin üzerindeki rakam, burs fonuna aktarılacaktır)

Yerimiz 15 kişi ile sınırlı olup, kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.

NEJAT PARS
1957 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da liseyi İzmir’de okudu. Hava Harp Okulu’ndan 1978 yılında mezun oldu. Daha sonra Hava Kuvvetleri’nin çeşitli kademelerinde savaş pilotluğu yaptı. 1997 yılında Kurmay Yarbay rütbesinden emekli olup aynı yıl Türk Hava Yollarında göreve başladı. 16 yıl kaptanlığın sonunda 2012 yılında kendi isteğiyle ayrıldı. Halen Çorlu’daki çiftliğinde organik yetiştiricilik ve tohum üzerine çalışmakta olan Pars’ın, 14 yıllık amatör çiftçilik deneyimi vardır. Nejat Pars evli ve iki çocuk babasıdır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.