Nazım Tanrıkulu ile Bahar ve Yaz için Doğal Kozmetikler Atölyesi

Bahar ve Yaz günlerinde güneşe, farkılaşan hava koşullarına karşı hazır mıyız?

İçerisinde neler olduğunu, nerede üretildiğini bildiğimiz doğal malzemelerle hazırlanmak istemez misiniz?
Hem güneşe karşı korunmak, hem de ihtiyaçlarımız için...
Bu bağlamda, Nazım Tanrıkulu bizlere, 6 ayrı ürünün nasıl yapıldığını gösterecek ve daha sonra da bu ürünleri paylaşacağız. Böylelikle, hem nasıl yapıldığını öğreneceksiniz, reçetelerini not edeceksiniz, hem de yanınızda ürünleriniz ile birlikte dönebileceksiniz.

Bu ürünler neler olacak derseniz

- Kolonya
- Dudak Koruyucu/parlatıcı
- Deodorant
- Güneş Kremi
- Katı Parfüm
- Diş Macunu

Atölyeye gelirken, yanınızda 5 adet minik kozmetik kavanozlarından, bir adet de minik kolonya şişelerinden getirmenizi rica ediyoruz (kayıt işlemi sırasında örnek fotoğraf gönderilecektir) Kullanılmış olanları yıkayıp, sterilize edip getirirseniz, doğaya atık da bırakmamış oluruz.

Düzenleyen ve Tasarlayan - İstanbul Permakültür Kolektifi

Mekan - halka sanat projesi

19 Mart 2017 - Saat 12:00 - 17:00

Katılım katkı payı 175 ile 250 TL(KDV dahil) arasında gönlünüzden geçen bir rakam olacaktır.

Kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.

NAZIM TANRIKULU
1981 Balıkesir doğumlu. Selçuk Üniversitesi Tıbbi ve Aromatik Bitkiler programından 2003 yılında mezun oldu. Uzun yıllar Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’nde ve Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezinde görev yaptı. Halen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığındaki görevine devam etmektedir.
Tıbbi bitkilerle ilgili çeşitli projelerde görev aldı. Tentür hazırlama, krem ve merhem yapımı, bitki özleri, şifalı bitkiler okulu, ayın tıbbi bitkisi, doğal kozmetik hammaddeleri, kozmetik bitkileri, tıbbi bitki bahçeleri doğal boyama, tıbbi ve aromatik bitkiler teknikerliği konularında seminer, atölye ve kurs çalışmaları yaptı. Çeşitli basın yayın organlarında tıbbi bitkilerle ilgili makaleleri yayınlandı.
Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği ve Aromaterapi Derneği’nin yönetim kurulu üyesi, Merkezefendi Geleneksel Tıp Derneği, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Homeopati Derneği, Doğa Derneği’nin de üyesidir. Butik doğal kozmetik atölyelerinde bitkilerden hidrosol, sabun, şampuan, bitki çayları krem ve yağ üretimi yapmaktadır. Hayykitap yayınlarından çıkan Tıbbi Bitkileri Doğru Kullanma Rehberi adlı bir kitabı bulunmaktadır.
http://www.nazimtanrikulu.com/