Rana Söylemez ile Soğuk Yöntem Sabun Atölyesi

Kimyasal ve plastiklerle dolu kozmetik ve temizlik ürünleri sağlığımıza ve çevreye tehdit oluşturuyor. Doğal yağlarla kendi ürünlerimizi yapabilecekken neden bunları satın alalım?

Herkes evinde sabun yapabilir! Kendi el emeğiniz mis gibi sabunları kullanmak, sevdiklerinize hediye etmek yerine neden içinde adını bile bilmediğimiz kimyasalların yeraldığı sabunları tercih edelim? Gelin soğuk yöntem ile sabunun nasıl yapıldığını beraber öğrenelim. Kendiniz yapmaya başladıktan sonra, marketten içinde ne olduğunu bilmediğiniz ürünleri almaya eliniz gitmeyecek, belki de kendi özel formüllerinizle size has, adınızla anılan sabunlarınızı yapmaya başlayacaksınız.

Atölyede temel formüllerle soğuk yöntem sabun yapmayı öğreneceğiz.
Not defterinizi yanınızda getirmeniz yeterli.

Düzenleyen ve Tasarlayan - İstanbul Permakültür Kolektifi

Mekan - halka sanat projesi

10 Haziran 2017 saat 14:30 - 17:00 arası

Katkı payı 150 TL ile 200 TL (KDV dahil) arasında gönlünüzden geçen bir miktar olacaktır.

Yerimiz 15 kişi ile sınırlı olup Kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.

RANA SÖYLEMEZ
"Başka bir dünya mümkünmüş" diye çıktığı yolculuğunda yeni şeyler öğrenerek ilerliyor.
Malzeme Bilimi ve Mühendisliği mezunu ve eski reklam sektörü çalışanı. 2014 yılında Permakültür Tasarım Sertifikası aldı, ardından farklı eğitimlerle ufkunu açtı. Roma Bostanı insanı olarak bahçecilik yapıyor ve bir STK'da çalışıyor. 2,5 senedir soğuk yöntem sabun yapıyor, yeni formüller deniyor. Rana'nın Sabunu markası ile ürünlerini sevenleri ile buluşturuyor.
https://www.facebook.com/rananinsabunu/
https://www.instagram.com/rananin_sabunu/