Etamin İşi (Çarpı işi, Kanaviçe) Toplaşması

Haydi el işini al da gel...

Daha önce hiç etamin işlemediyseniz, öğrenmek istiyorsanız ya da zaten biliyor ama keyfili bir sohbet eşliğinde güzel nakışlar yapmak istiyorsanız ya daaa birilerine el vereyim, öğreteyim diyorsanız, durmayın gelin katılın aramıza.

Unutulmakta olan değerleri yeniden canlandıralım. Canlandırırken keyif alalım, yalnız olmadığımızı hatırlayalım. Bizlerden sonraki nesillere öğretelim. Elden ele sürsün gitsin adetler.

Tek tek hatırası olan örtüler, yastıklarla donansın evler. Buz gibi birbirinin kopyası, aynı fabrikanın ürünü olmasın. Sizlerin kattığı sevgi, desen, renk olsun her birinde.

Yanınızda neler olsun?
Etamin, etamin iğnesi, kullanacağınız renkli iplikler(mouline), makas, desen çıkartacağınız örnek beziniz ya da kağıdınız. Örnekler için eskiden evde, arkadaşınızın evinde, bir büyüğünüzün evinde gizli bir hazine bulursanız ne güzel olur. Yok bulamıyorum derseniz belki katılanlardan paylaşan olur. O da yok derseniz, Pinterest derya deniz, seçin birini, alın çıktısını gelin.

Düzenleyen - İstanbul Permakültür Kolektifi

Mekan - halka sanat projesi

24 Mayıs 2015, saat 17:00 - 19:00

Bu toplaşma hepimizin birbirine armağanı... Tatlı dil, güleryüz, bol sohbetten güzel armağan mı var şehir insanına... Elişlerimiz leke olmasın diye yiyecek, içecek diyemiyoruz bu sefer...

Kaç kişi olacağız bilebilmek adına ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.

Görüşmek üzere...