Seda Ergazi

Dağcılıkla uzun yıllardır ilgilenen, aslen Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu Seda Eskitaşçıoğlu Ergazi, doğa ile içiçe yaşayıp, büyük bir hızla yok oluşuna seyirci kalmak istememiştir. Uzun yıllar finans alanında büyük şirketlerde çalışmış, şirketlerin doğayı ne yönde etkilediklerini görmüş, doğa ile başbaşa kaldığında, yok oluş hızına inanamamıştır.

Ne yapabilirim sorusunu kendi kendine sorarken, bir arkadaşının sayesinde Permakültür ile tanışmış ve şehirde permakültür uygulamaları yapan Permablitz İstanbul grubuna katılmıştır. Bir bahçe uygulamasının ardından da 2012 yılı Ağustos ayında, Türkiye Permakültür Araştırma Enstitüsünün, Permakültür Tasarım Sertifikası kursuna giderek temel eğitimimi tamamlamış ve Permakültür Tasarım Sertifikasını almıştır.

Permablitz İstanbul grubunun tohum koodinatörlüğü görevini üstlenmiştir. Bunun yanında şehirde neler yapabiliriz derken Dilek Yalçın Demiralp ile ortak amaçta buluşarak, büyük bir hızla çalışmalara başladık diyerek İstanbul Permakültür Kolektifi'nin kuruluş öyküsünü anlatır. Şu anda tırmanış antrenörü ve hocası olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Seda Ergazi'nin Uluslararası Permakültür Ağı Profili için buraya tıklayabilirsiniz.