Kadıköy Belediyesi Bahriye Üçok Ekolojik Çocuk Yuvasını Ziyaret Ettik

 

Kadıköy Belediyesinin kurmuş olduğu Bahriye Üçok Ekolojik Anaokulunu ziyaret ederek, permakültür konusunda bilgi verdik.

 

İstanbul Modern Sanatlar Müzesinde Şehirde Yağmur Suyu Hasadı Konusunu Anlattık

5 Haziran 2016 tarihinde, İstanbul Modern Sanatlar Müzesinde, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, Yok Olmadan sergisinin son günü, Şehirde Yağmur Suyu Hasadı konusunu anlattık. Şehirde daha önce uygulanan örnekleri gösterdik. İstanbul'un eski sarnıçlarından sözettik.

Kaydet

Kaydet

İstanbul Modern Sanatlar Müzesinde Kompost Atölyesi

5 Haziran 2016 tarihinde, İstanbul Modern Sanatlar Müzesinde, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, Yok Olmadan sergisinin kapanış gününde, kompost nedir, nasıl kompost yaparız, şehirde, evimizde, kompost yapımına nereden ve nasıl başlarızı anlattık.

Atölyeye katılan minik katılımcılarımızı görmek bizi ayrıca mutlu etti.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesinde Bokashi Kompostunu Anlattık

3 Haziran 2016 tarihinde, Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesinde, Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivali kapsamında Bokashi Kompostunu, uygulamalarını, nasıl kullanılabileceğini anlattık.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Bir Yağmur Tanesi Blogu'nun Konuğu Olduk

Bir Yağmur Tanesi blogunun organizasyonu ile Beylikdüzü Early American English ev sahipliğinde, GekoO ve Eko Organik'in Katkıları ile annelerle buluştuk.

Beslenmeden, permakültürden, Doğa ve Çocuk dersinden, okullarda permakültür projelerinden, adil üreticilerden ve adil üretimden söz ettik.

Kaydet

Kaydet

Kaydet

Makine Mühendisleri Odası Bakırköy Temsilciliğinin Konuğu Olduk

Makine Mühendisleri Odası Bakırköy Temsilciliğinin konuğu olarak Permakültür Nediri anlattık. Soruları cevapladık. Mühendis mühendise biraz sohbet ettik. Dileriz kaplerde de permakültürün tohumlarını attık.

Kaydet