Siz de hazır aldığınız ürünlerdeki katkı maddelerinden rahatsız olanlardan mısınız? Çocuğunuz için elinizden geldiği kadarıyla en doğal olanı araştıranlardan mısınız? O zaman sizi, bizimle birlikte Kendi Kendine Yeterlilik Atölyeleri kapsamında, ”Kaşar Peyniri” yapmaya davet ediyoruz. Hem peynir yapımını, hem şirden mayası yapımını, hem lor yapımını hem de yoğurt yapımını öğreneceğiz.

Atölyemiz aşağıdaki başlıklar altında ilerleyecektir:

– Genel peynir yapımı
– Peynir yapılacak sütün seçimi
– Sütün yapısı
– Laktoz duyarlığı
– Sütü pastörize etme
– Peynir mayası
– Şirden mayası yapabilir miyiz?
– Kaşar peyniri yapımı
– Yoğurt yapımında püf noktalar
– Kefir nedir, neye faydalıdır?
– Evde kefir yapımı ve üretimi

*Bir yandan peynirimizi yaparken, bir yandan da konuşacağız, sorularınızı hazırlayıp da gelmenizi rica ediyoruz.

Düzenleyen ve Tasarlayan – İstanbul Permakültür Kolektifi

Mekan – halka sanat projesi

Tarih – 18 Mart 2018 – saat 14:30 – 18:30

Katkı payı 200 TL ile 250 TL (KDV dahil) arasında gönlünüzden geçen bir miktar olacaktır.

Yerimiz 15 kişi ile sınırlı olup, kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.

NEJAT PARS

1957 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da liseyi İzmir’de okudu. Hava Harp Okulu’ndan 1978 yılında mezun oldu. Daha sonra Hava Kuvvetleri’nin çeşitli kademelerinde savaş pilotluğu yaptı. 1997 yılında Kurmay Yarbay rütbesinden emekli olup aynı yıl Türk Hava Yollarında göreve başladı. 16 yıl kaptanlığın sonunda 2012 yılında kendi isteğiyle ayrıldı. Halen Çorlu’daki çiftliğinde organik yetiştiricilik ve tohum üzerine çalışmakta olan Pars’ın, 13 yıllık amatör çiftçilik deneyimi vardır. Nejat Pars evli ve iki çocuk babasıdır. Almanca ve İngilizce bilmektedir.