Günde kaç kozmetik ürün kullandığınızı hiç saydınız mı? Krem, şampuan, diş macunu, traş losyonu, ıslak mendil…
Ya çocuğunuzun güneş kremi, pişik kremi, bebe şampuanı… Bu ürünlerin içinde neler var farkında mısınız? Hangileri gerekli, hangileri gereksiz? Farkındalık yaratmayı ve sağlıklı seçenekleri tanıtmayı amaçlayan bu atölyenin ana konuları şöyle:

– Kozmetik ürünlerin içindeki maddeler nelerdir, insan sağlığını ve çevreyi nasıl etkilerler?
– Zehirsiz kozmetikleri nasıl seçeriz?
– Doğal hammaddelerden basit malzemelerle krem yapımı.

Katılan herkes hem kendi kremini hem de tarifini eve götürebilecek. Kremi yaparken bir yandan da sohbete ve kozmetik konusundaki soruları yanıtlamaya devam edeceğiz.

Düzenleyen – İstanbul Permakültür Kolektifi

Mekan – Ebruli Doğal BakkalBahçeşehir

31 Ağustos 2019 – Saat 11:00 – 14:30

Katkı payı 200 TL ile 250 TL (KDV dahil) arasında gönlünüzden geçen bir miktar olacaktır.

Yerimiz 15 kişi ile sınırlı olup, kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.

MİNE YAPAR
ODTÜ’de ekonomi okuduktan sonra Hollanda’ya yerleşti. Insan kaynakları danışmanı olarak çalışan Mine, 2003 yılından itibaren çevre eğitimcisi olarak çeşitli projeler yürüttü ve tüketici ürünlerinin sağlık ve çevre boyutu üzerine uzmanlaştı. Kozmetik ürünler konusunda Hollanda’da pek çok seminer verirken WECF ve VeM gibi Kadın ve Çevre dernekleriyle çalıştı. Buğday dergisinin şubat 2006 sayısı için kozmetik ürünler üzerine bir makale de kaleme aldı. Mine Yapar son yıllarda doğal boya ile resim atölyeleri de veriyor. İngilizce, Fransızca ve Hollandaca biliyor.