Bu bir ”Atma Dönüştür!” atölyesidir.

Atık dediğimiz şeyler aslında bir nevi değerlendirilmemiş hammaddelerdir.

Günlük hayatımızda en çok kullandığımız malzemelerden birisi kağıt. Üzerine yazdığımız çizdiğimiz içine birşeyleri sakladığımız ve en çok çöpe attığımız… Hayatımızın bu kadar içinde olan bir malzeme olan kağıdı, kendimiz de yapabiliriz. Atmak yerine dönüştürerek. Üstelik, istediğimiz gibi birçok farklı malzeme ile çeşitlendirerek.

Atölye için ana malzemeleri biz temin edeceğiz.
Ancak atölyemiz herkesin kendi kağıdını yapabileceği şekilde tasarlanmıştır. Bu sebeple sizden getirmenizi rica edeceğimiz malzemeler:
– Kağıt parçaları,
– Çeşitli doğaya dönüşebilecek ipler,
– Kuru yaprak ve bitkiler,
– Doğal malzeme ile üretilmiş atık kumaş parçaları,
– Renklendirmek istediğiniz renkte boyar baharat (örnek, zerdeçal, pancar tozu gibi, tamamen tercihinize göre, şart değil)

Düzenleyen ve Tasarlayan – İstanbul Permakültür Kolektifi

Mekan – Atölye Familia – Moda

4 Ocak 2020 saat 11:00 – 13:00 arası

Katkı payı 200 TL ile 250 TL (KDV dahil) arasında gönlünüzden geçen bir miktar olacaktır.

Yerimiz 15 kişi ile sınırlı olup, kayıt için ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.

MİNE NİŞANYAN
9 Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Tasarımı mezunu olup mesleğinin yanısıra tasarım konusunda farklı meteryallerle bir çok teknik deneyimledi . Geri dönüşüm konusunda birçok çalışma yaptı.Uzun zamandır endüstriyel üretimin arka bahçedeki çöplüğümüzü büyütmekten başka bir işe yaramadığı görüşünde
ve yeni alınan her ürünün ortalama 6 ayda çöp olduğu günümüzde her türlü atık malzeme ile çalışmalarını sürdürmektedir.