Kendinizi evimizdeymiş gibi rahat hissettiğimiz Ebruli Doğal Bakkal’da sütümüz, çayımız, kahvemiz, glutensiz, rafine şekersiz atıştırmalıklar eşliğinde, sevgili Aysun Sökmen, nam-ı diğer aysun the sütçü ile kızlarını, kızlarının sütünü, çiğ sütü, toprağı, çiğ sütte kaliteyi konuşacağız.

Anne olunca en büyük tasa ve kaygılarımız bebeğimiz hakkında ona en iyiyi nasıl sağlarım sorusuyla başlıyor. Son dönemde artan alerjiler, ek gıdaya geçince üzerine zehir atılmamış meyve ve sebze bulmak gibi gibi dertler çoğalıyor…

Sıra süt vermeye ya da yoğurt yapmaya geliyor, orada kilitleniyoruz, süt ama hangi süt? Pastörize edilmiş mi? Edilmemiş mi? Pastörize edilmişse nasıl edilmiş? Pastörize edilmemişse, o sütten o biriciğimize tehlikeli bir hastalık bulaşır mı?

Sonra eve süt almaya başlayınca, kendimizi de sorgulamaya başlıyoruz. Minik büyüse ya da o evde hiç minik olmasa da, ben hangi sütü içmeliyim? Kahveme üç damla süt koyuyorum zaten, onu da mı sorgulayacağım? Yok artık!

Nedir doğru olan? Probiyotikler deniyor, kefirdir, peynirdir evde yapmaya başlıyoruz, oradaki canlıların bile neyi sevip neyi sevmediğini sorgulayıp öğrenmeye başlıyoruz.

Tüm bunları siz de yaşayıp, sorgulayıp, cevaplarını da merak ediyorsanız o zaman sizi Sütte Kalite sohbetine bekliyoruz.

Düzenleyenİstanbul Permakültür Kolektifi

Mekan – Ebruli Doğal Bakkal – Bahçeşehir

13 Ocak 2020 – saat 14:00 – 16:00

Bu sohbet, sevgili Aysun Sökmen’in, İstanbul Permakültür Kolektifinin ve Ebruli Bakkal’ın sizlere armağanıdır.

Yerimiz 15 kişi ile sınırlı olduğu için kayıt gerekmektedir. Bu sebeple ipermakulturkolektifi@gmail.com adresine e-posta göndermenizi rica ediyoruz.