-Şamanik Şifa Çalışması-
Nihan Parmaksızoğlu ile Şamanik Şifa uygulaması olarak kendimizle, bahçemizle, yaşadığımız topraklar, doğa varlıkları, elementler, gezegenimiz ve daha fazlasıyla derin bağ kurma çalışmaları serisinin ilkine davetlisiniz. Birbirinden bağımsız da katılabileceğiniz bir seri olacak buluşmalarda orta dünya yolculukları ve yeryüzü için şifalandırma çalışmaları yapacağız.
Bağlantı, bütünlük, şifa, saygı ve hizmet niyetleri ile.
Birinci buluşma
– Kendi içsel bahçemize yolculuk
İçimizdeki bir güç alanı olan ve güçlü bir metafor olarak kendimizle bağ kurabileceğimiz, hayatımıza ve kendimize dair imgesel bir şifa yolculuğu.
Dönüşüm.
– Bahçemizin öyküsü – Toprağı ve atalarımızı onurlandırmak – Tohum
Binlerce yıldır biriken bilgelikle toprağımız bize ne anlatıyor?
Yıllarca süre gelen emeği ve kendimizi onurlandırmak.
Onurlandırarak veda etmek.
Yeniye yer açarak şu soruyu soruyoruz, hayatımda büyütmek istediğim nedir?
– Bahçemizi bütünlüğü ile görmek
İzin istemek, hizmet etmek, şifalanmak ve beraber parlamak
Bu buluşmamızda kayıt alınmayacaktır.
Şamanizmle ilgili giriş eğitimleri, detaylı bilgiler ve kaynaklar için http://www.samanizmveruyalar.com

 

Düzenleyen – İstanbul Permakültür Kolektifi ve Atölye Familia

Mekan – ÇEVRİMİÇİ – (ONLINE)

16 Nisan 2022 – saat 10:00 – 12:30

Katılım katkı payı 300 TL (KDV dahil) dir.

Kayıt için aşağıdaki bağlantıda yeralan formu doldurmanızı rica ediyoruz.

https://forms.gle/1BJnNEVhCwqEXRTt9

NİHAN PARMAKSIZOĞLU

Kendisini şöyle tanımlıyor:

Simin Işık Uysal ile başladığım Şamanik Şifa Çalışmaları yolculuğum zor zamanlarımda, ruhun karanlık gecesinden geçerken, hocamın karşıma çıkan bir videosu ile şifalanmam ve akabinde ‘Karanlıkta Görenler’ kitabının elime geçmesi ile başladı. Şamanik Yolculuk giriş eğitimi, rüya çalışmaları ve ardından Şamanik Şifa Okulunun, 2 yıllık uygulama okulunda yol alırken, hayatımızı değiştiren pandemi ile sayısız çevrimiçi buluşmalara da dahil oldum. Bu süreçte, Simin hocamın çalışmalarına çevrimiçi olarak teknik destek vermekteyim.
2007 senesinden itibaren aralıksız yumuşak enerji devinimi Qigong ve bir hareketli meditasyon yöntemi ve savunma sanatı olan T’ai Chi Ch’uan çalışıyorum ve bu konularda eğitmenlik yapıyorum.
2016 yılında Şiddetsiz İletişim yıllık eğitimini tamamladım ve bu alanda çok sayıda derinleşme çalışmalarına katıldım. (Şiddetsiz İletişimi, empati yolu ile kendimiz ve karşımızdaki ile bağ kurma sanatı olarak tanımlayabiliriz.) Şiddetsiz İletişimi bir yaşam biçimi olarak benimsedim.
Bütün bunlarla beraber, bilimsel bitki ressamı ve atölye Famlia’nın kurucusuyum. Atölye Familia’da İstanbul Permakültür Kolektifi’nin çalışmalarına ev sahipliği yapıyorum. İstanbul Kadıköy’deki atölyemde başlayan bu çalışmalar zaman içerisinde çevrimiçi platformlara taşındı. Şimdi ise İstanbul’dan Güre’ye taşındığım bu günlerde, kendi zeytinliğimde detaylarını belirleyeceğim bir permakültür tasarımına niyet ettim ve bu eğitimlerin o mekanda devam etmesinin hayali, heyecanı ile yaşıyorum. Bahçemi özenle oluşturma, besleme ve geliştirme çabam devam ediyor, yavaş ve emin adımlarla doğa dostu tarımı öğreniyorum.
Toplulukların beraber karar almalarını kolaylaştıran derin demokrasi ve sosyokrasi konuları ilgimi çekiyor, bu konuda eğitimler almaya devam ediyorum. Sezgisel, meditatif sanat çalışmaları ve sanat terapisi de ilgi alanımda.
Tüm bu anlattıklarım sanki birbirini destekleyen bütünün parçaları benim için.