Evimizi ve kendimizi tüm olumsuz etkilerden temizleyerek, yüksek bir ruh hali ile yazı karşılamak için Aromaterapinin sihirli gücünün yanınızda olmasını istemez misiniz?

En başta, kış boyu bedenimize yapışan ödem, selülit ve pürüzlü cilt yapımızdan kurtulup, canlı, parlak bir tene sahip olmamızı sağlayacak aromaterapi yaklaşımlarına bakacağız. Daha sonra, yazın getireceklerine odaklanacağız; Sıcaklar, kuru tuzlu rüzgarlar, güneş yanığı, kaşıntı/kabartı, akne, sivilce gibi cilt sorunlarına yol açarak cildin doğal ışıltısını alır götürürler… Geride donuk, pürüzlü, lekeli ve kuru bir cilt yapısıyla bizi başbaşa bırakırlar. Sadece o mu?

Sivrisinekler, karıncalar ve diğer yaz böcekleri…

Baharla birlikte uyanan ve tüm canlılıklarıyla yaşama karışan bu sevimli/sevimsiz haşereler, böcekler minik ısırıkları, sokmalarıyla kaşıntı, yanma ve kabartılar ile cildimizi ve evimizdeki diğer canlıları rahatsız etme hazırlığındadırlar.

Pekiyi sıcağın etkisiyle coşan vücut sıvıları…

Canımızı acıtan, geceleri uykusuz bırakan sürpriz, plansız güneş yanıkları…

Sıcaklar ve artan nem sebebiyle aniden hayatımıza giren Uykusuz Geceler…

 Kızarıklıklar, öksürükler, hapşırıklar, kızaran/akan gözlerle gelen Yaz Alerjileri…

Ve daha niceleri…

Bu eğitimimizde, bizi bekleyen bütün bu ”Yaz Sorunlarıyla” başa çıkmamızı sağlayacak ”Bütüncül Aromaterapi” yaklaşımlarını, doğal çözümleri, reçeteleri konuşacağız…

Eğitimimiz, aromaterapinin şifasından yararlanmak isteyen herkesin katılımına açıktır.

Düzenleyen ve Tasarlayan – İstanbul Permakültür Kolektifi

Mekan – ÇEVRİMİÇİ – (ONLINE)

9 Haziran 2022 – saat 20:00 – 23:00

Katılım katkı payı 350 TL (KDV dahil) dir.

Kayıt için aşağıdaki bağlantıda yeralan formu doldurmanızı rica ediyoruz.

https://forms.gle/C6BjBjPf5c6WLXBL7

PINAR OKAY

Marmara Üniversitesi İşletme/İktisat, Anadolu Üniversitesi Tarım Teknolojileri bölümü mezunu. 1980’de Era Tanıtım A.Ş’de başladığı reklamcılık kariyerini, 2001’den itibaren Bütünsel Marka Yönetimi ve Reklam Hizmetleri konularında Strateji Danışmanlığı vererek devam ettirdi. Markalaşmada inovatif iş modelleri hayata geçirdi.

2014’de İstanbul Permakültür Kolektifi bünyesinde, Steve Read (L’Universite Populaire de Permaculture) eğitmenliğinde Permakültür Tasarım Sertifikası sahibi oldu.

Anadolu Meraları- Bütüncül Yönetim ve Molly Haviland – Toprak Mikrobiyolojisi eğitim programları ile Türkiye Permakültür Araştırma Enstititüsü Permakültür Tasarım Pratiği, Permakültür Tasarım Sertifikası Eğitmen Eğitimi, Kompost ve Kompost Tuvalet eğitimlerine katıldı.

2018’de BAÇEM Çiftçi Eğitim Merkezi Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Devlet Sertifikası sahibi oldu. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ve Aromaterapi konularında aldığı birçok eğitimden sonra, 2017 yılında tedavi edici niteliklere sahip ürün gamı olan P i n Bütünsel Yönetim’i kurdu ve PinAda tescilli markasını oluşturdu.

Tıbbi Bitkilere olan merakı Aromaterapi üzerinde yoğunlaşmasına neden oldu ve Herbafarm Akademi bünyesinde Prof Dr. Ayten Altıntaş, Uz. Ecz. Meltem Kurtsan, Dr. Kıvılcım Kayabalı ve Sevda Doğan gibi çok değerli hocalarla çalışarak, NAHA (International Association for Holistic Aromatherapy) Sertifikalı Aromaterapist olmaya hak kazandı.

Marco Valussi’den – Artizan Distilasyon Yöntemleri Eğitimi [Aromaterapi Derneği organizasyonu] alarak, Ekstraksiyon Yöntemleri üzerine uzmanlaştı.

Halen, Bozcaada’da, PinOva başlığında, geleneksel mono-kültür bağcılığa karşı, permakültür ve onarıcı tarım ilkeleri doğrultusunda polikültür yapıda kurguladığı ve esasen karmaşık yapıda bir tıbbi bitki bahçesi olarak da tanımlanabilecek 8 yıllık çalışmasının ürünü;“Anarşizan bir Bağ Modeli”nin uygulama çalışmalarını sürdürüyor.