Hepimizin ve çocuklarımızın pencereden daha sık baktığı şu günlerde çocuklarla kuşlardan söz etmeyi ve hayatlarımıza renk katmayı düşündük.
 
Özlem Şekercioğlu (Lesport) kendi yazıp resimlediği Postacı Çocuk kitaplarının ilki “Kayıp mektuplar’ ı çocuklarla paylaşacak ve onlara kitabını okuyacak.
 
Üç boyutlu tasarlanmış kitabın dekorlarını nasıl hazırladıklarını paylaşacak, ardından da 7 – 11 yaş arasındaki çocukları bir kuş karakteri tasarlamaya davet edecek.
 
Online buluşma sırasında gerekli olan malzemeler:
– Yağlı pastel boyalar (Olmazsa olmazımız)
– Beyaz resim kağıdı (Olmazsa olmazımız),
– Keçeli kalemler
– 3 – 4 adet kürdan
– 1-2 adet çöp şiş
– Kolay kesilebilir koli ya da karton
 
Çok eğlenmek garanti…
 
 
Mekan – ONLINE
 
13 Haziran 2020 – saat 11:00 – 12:30
 
Katılım katkı payı 120 TL (KDV dahil) dir.
 
Kayıt için aşağıda bu bağlantıdaki formu doldurmanızı rica ediyoruz.
 
ÖZLEM ŞEKERCİOĞLU
Sanat Yönetmeni, belgeselci, çocuk kitabı yazarı ve illüstratörü olan Özlem Şekercioğlu, Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu.
Marmara Üniversitesi’nde Fransızca Kamu Yönetimi okudu.
Londra City Literature Institute’da çocuk kitapları illüstrasyonu eğitimi aldı ve City of Wesminster College’da Video Drama ve İspanyolca kurslarına katıldı. Çalıştığı filmlerden bazıları: Esma (2009), Aziz Ayşe (2010), Kaç Para Kaç (1998), Eşkiya (1995), Kuşatma Altında Aşk (1995). Yönetmenliğini üstlendiği belgesel çalışması İstanbul’da Bekleyenler (2004) Tünel Festivali’nde ve İz TV’de gösterildi.
Çocuk Kitapları Doğan Egmont, Enkidu Kitap ve Çitlembik yayınlarından çıktı. Çocuklarla sanat çalışmaları yaptı ve yapıyor; resimler çizdi ve çiziyor; doğada yürüyor ve birlikte düşünüyor. Santralistanbul, Sanat Çocuk Atölye, İyikido, Çocuk İstanbul, İstanbul Permakültür Kollektifi, Salt Beyoğlu, Sulukule Gönüllüleri Derneği için pek çok atölye çalışması tasarladı ve gerçekleştirdi.
Postacı Çocuk seri kitapları TRT çocuk için çizgi filme dönüştü.
2018’de Permakültür Araştırma Enstitüsü eğitmenleri Mustafa Fatih Bakır ve Iraz Candaş’dan Permakültür Tasarım Sertifikası (PDC- ( Permaculture Design Course) aldı.
2019 yılında Eline Snel methodu ile Sepin Inceer’den Çocuklar ve Ebeveynler için Farkındalık ( Mindfulness) Eğitimi’ne Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde katıldı.
Halen çeşitli platformlarda çocuklarla atölyeler gerçekleştiriyor.
2014 yılından itibaren de farklı gelişen çocuklarla sanat atölyeleri yapıyor.
http://www.ozlemseker.net/